KONST / Litografier / Färglitografi 15033195
nr 1503 3195
Karl Örbo
(1890-1958), Sverige
Signerad, numrerad 58/360. Färglitografi, bildmått: 37x53 cm, yttermått inklusive ram: 56x70 cm
Karl Örbo, svensk målare och grafiker född 1890, död 1958.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:41:24
21/11 20:21:04